Depilator laserowy – zloty standart

Depilacja Laserowa

Depilacja Laserowa – złoty standard w likwidacji zbędnego owłosienia

Laser diodowy firmy Kes jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie, a co za tym idzie dającym najlepsze efekty epilacyjne. Depilacja laserowa jest metodą trwałą, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. Jest to metoda bezinwazyjna, nie powodująca uszkodzeń skóry.

Kes emitujące światło lasera diodowego o długość fali 800 nm co daje możliwość wykonywania szybkich i bezpiecznych zabiegów, także u osób z ciemną karnacją i opaloną skórą.

Dlaczego Laser Kes?

Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

najwyższa skuteczność
bezpieczeństwo
komfort dla pacjenta
krótki czas trwania zabiegu
stosunkowo mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu
Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos
Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika ok. 2-5 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad.

W przypadku „małej” głowicy jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9x9mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

Kiedy stosuje się zabiegi epilacji?
w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych -hirsutyzm, hipertrychoza,
w celach kosmetycznych -wszystkie części ciała,
u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów).
Depilacja laserowa – efekty
Włos Anagenowy Przed
Włos Anagenowy Przed

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) – są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni).

Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4-6 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Lightsheer zostaje usunięte około 20%-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i prawie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają pacjentom.

Włos Anagenowy Po
Włos Anagenowy Po

Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp. lub w przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszych wyników, a następnie powtarzania ich np. raz do roku.

Kanal NewFace Beauty